95 окрема аеромобільна бригада

95_brigada

95 окрема аеромобільна бригада


 

Військове з’єднання аеромобільних військ України й за організаційно-штатною структурою входить до складу Сухопутних військ ЗСУ.

На підставі Директиви Генерального штабу Збройних Сил України від 12.12.1992 року почалося формування 95 Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Аеромобільних військ.

Формування 95-го Навчального центру Аеромобільних військ розпочалось в м. Суми на базі Сумського вищого командного артилерійського училища.

Згідно з наказом Міністра оборони України № 010 від 1 лютого 1993 року було ухвалено перемістити формування Навчального центру в Житомир. Навчальний центр комплектувався з офіцерів-десантників, які після проголошення незалежності України повернулися на рідну землю, а також із найкращих військовослужбовців інших родів військ, які висловили бажання служити в елітних військах Збройних Сил.

Формування перших підрозділів закінчилось в липні 1993 року. З того часу зєднання в повній мірі приступило до навчань військовослужбовців за планом бойової підготовки Аеромобільних військ. 5 жовтня 1994 року 95 Навчальному центру Аеромобільних військ одному з перших було вручено Бойовий Прапор.

95-та окрема Аеромобільна бригада займає визначне місце в складі Сухопутних військ Збройних Сил України. Як складова частина Сухопутних військ бригада задіяна в рамках програми «Партнерство заради миру», в якій Україна бере участь з 1994 року.

В 1995–1996 роках 95-й Навчальний центр у зв’язку з реорганізацією Збройних Сил України був переформований в 95-ту окрему аеромобільну бригаду. В жовтні 2000 року згідно з державною програмою розвитку ЗС України 95-та окрема аеромобільна бригада ввійшла до складу 8-го Армійського корпусу.

Також, виконуючи програму «Партнерство заради миру» підрозділи бригади брали участь у виконанні миротворчих місій у республіках колишньої Югославії – у складі українського миротворчого контингенту.

Військовослужбовці десантники з честю виконали всі поставлені завдання на теренах Боснії та Герцеговини, Косово, де з гідністю пронесли ім’я українського миротворця.

Командир – полковник Забродський Михайло Віталійович