25 окрема повітряна десантна бригада

25_brigada

25 окрема повітряна десантна бригада


 

25-та окрема Дніпропетровська повітрянодесантна бригада Сухопутних військ Збройних Сил України – військове з’єднання Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. Бригада за своїм призначенням підготовлена для дій в тилу противника, оснащена відповідним озброєнням й може десантуватися в повному складі з особовим складом та технікою для виконання отриманого завдання.

Відповідно до наказу МО України від 5 травня 1993 року в місті Болград Одеської області на базі 98-ої гвардійської повітрянодесантної дивізії почато формування 1-ої аеромобільної дивізії Збройних Сил України. На базі 217-го гвардійського парашутно-десантного полку зі складу 98-ої повітрянодесантної дивізії – формується 25-а повітрянодесантна бригада.

5 червня 1993 року особовий склад 25-ої повітрянодесантної бригади в складі 1-ої аеромобільної дивізії прийняв присягу на вірність народу України.

У період з травня по липень 2002 року 25-а повітрянодесантна бригада 1-ої аеромобільної дивізії була передислокована в смт. Гвардійське Новомосковського району Дніпропетровської області.

8 листопада 2002 року наказом Міністра оборони України 25-а окрема повітрянодесантна бригада була виведена зі складу 1-ої аеромобільної дивізії та передана до складу 6-ого гвардійського армійського корпусу.

Бригада отримала назву — 25-а окрема Дніпропетровська повітрянодесантна бригада.

З моменту формування особовий склад 25-ої окремої повітрянодесантної бригади брав участь в численних навчаннях, у тому числі й міжнародного масштабу, виконує різні завдання командування.

Командир – полковник Юрій Іванович Содоль